Přeskočit na obsah

Náš výrobní proces

Naším cílem je dokonalý výrobek. K tomu je potřeba nejen kvalitních materiálů, ale také striktního dodržení technologických postupů. Precizní produkty se nám daří vyrábět díky moderním technologiím a pečlivé práci zkušených pracovníků, protože práce se dřevem je stále závislá na lidech, jejich vztahu a úctě k tomuto materiálu.

V roce 2011 jsme vyměnili výrobní linku včetně počítačem řízených CNC obráběcích strojů a provedli celkovou inovaci výroby společně s přestěhováním kanceláří.

A jak okno vzniká?

Dřevěný hranol po kontrole vlhkosti putuje ze skladu do strojovny, kde je přesně vyhoblován čtyřstrannou frézkou.

Poté pokračuje ke kompletnímu obrobení a vrtání na CNC stroji.

Pro dosažení dokonalého povrchu oken a dveří je nezbytné důkladné broušení a kvalitní povrchová úprava. Obrobené díly jsou po obroušení pečlivě sklíženy.

V lakovně je na ně aplikován Váš vybraný odstín. Pak pokračují jednotlivé prvky (okenní křídla, rámy, dveřní křídla a zárubně) na zakování celoobvodovým kováním.

Z kovárny putují na zasklívací linku k zasklení izolačními skly.

Po provedení výstupní kontroly jsou okna a dveře připraveny k expedici k Vám domů, kde proběhne jejich montáž.

Prohlédněte si výrobní postupy ve fotogalerii.

Jaké materiály používáme?

Dřeviny

Používáme lepené hranoly fixní nebo složené ze tří vrstev. Lamely jsou z kvalitního materiálu v radiálním řezu. Veškeré námi dodávané hranoly jsou vyráběny v souladu s parametry norem ČSN a DIN EN 204 D4.

Práce se dřevem je stále závislá na lidech, jejich vztahu a úctě k tomuto materiálu.

Můžete si vybrat z několika druhů dřevin:

Smrk

– nejpoužívanější a nejlevnější tuzemská dřevina 

– dřevo je měkké, lehké, pevné a v suchu trvanlivé

– smrkové hranoly zaručují stabilitu a stálost výrobků

– napojovaný nebo fixní hranol

Borovice

– druhá nejvíce používaná tuzemská dřevina pro výrobu oken a dveří

– dřevo má lepší strukturu a kresbu, je vhodné pod lazury, jen je potřeba se vyvarovat bílé barvě z důvodu žloutnutí (dřevina obsahuje velké množství pryskyřic) 

– napojovaný nebo fixní hranol

Dub

– tvrdá, pevná a trvanlivá dřevina s poréznějším povrchem

– má horší tepelně-izolační vlastnosti oproti jehličnatým dřevinám 

– napojovaný nebo fixní lepený hranol

Modřín

– ceněná dřevina, která má podobné vlastnosti jako dub

– napojovaný nebo fixní  lepený hranol

Meranti

– exotická tvrdá dřevina zaručující stabilitu a tvarovou stálost výrobku 

– barva dřeva má červenohnědý nádech a na povrchu má dřevo porézní strukturu

– hranoly se vyrábí pouze v nenapojovaných lamelách

 

Red Grandis

– velice odolný materiál proti povětrnostním vlivům, plísním i houbám

– je zabarven do červena, skvělá náhrada za dub nebo modřín 

Accoya

– dřevo, které je modifikované čistým chemickým procesem( nepřidávají se žádné prvky, které by již nebyly jeho součástí)

– masivní dřevo, které má vysokou odolnost i stálost

Iroko

– běl je žlutavě bílý, jádrové dřevo je zlato oranžové a někdy přechází až do hněda

– trvanlivá dřevina, odolná vůči plísním, vodě i hnilobě

Dále pro Vás okna vyrábíme z hranolů thermowood (tepelně upravená dřevina), duohralolů (různé kombinace), a dalších.

Zvolte si strom, který má být součástí vašeho domova.

Povrchová úprava

Speciální krycí a lazurovací barvy na bázi vodou ředitelných akrylátů s impregnací výrobku proti hnilobě, plísni a zamodrání z produktů firmy ADLER. Čelní dřevo a spoje jsou ošetřeny uzavíratelným tmelem, který zabraňuje nežádoucímu vnikání vlhkosti do dřeva. Kvalitu povrchové úpravy zajišťuje čtyřvrstvé provedení povrchové úpravy. Na výběr jsou odstíny barev dle vzorníku lazur a stupnic RAL a NCS. Rovněž nabízíme drásané povrchy upravované přírodními oleji léta prověřenou technologií, případně úpravu tzv. postaršeného dřeva – metoda opalováním.

Kování

Komfortní ovládání oken zajišťuje celoobvodové kování německého výrobce SIEGENIA-AUBI TITAN AF, které se vyznačuje špičkovým zpracováním.

Mezi jeho přednosti patří zejména zvýšená odolnost proti násilné manipulaci. Požadované vynikající izolační vlastnosti zajistí dokonalý přítlak křídla okna k rámu, a to po celém obvodu.

Pro designová okna v bezfalcovém provedení používáme skryté panty AAXENT.

U vstupních dveří používáme standardně uzávěr KVF AS 2750 se třemi střelkami – jedna hlavní střelka a dvě odpružené softlock-střelky ve vedlejších zámkových skříních – neustále trojnásobně fixován chrání vícebodový uzávěr AS 2750 trvale proti dveřnímu prohnutí a nabízí, sám nezamknut, vysokou základní bezpečnost.

Po uzamknutí klíčem nabízí kombinace masivních otočných háků a střelek včetně hlavní závory, chráněné proti přeřezání, velkou odolnost proti vypáčení a vysazení dveří. Silně přitahující a lehce ovladatelný převod se stará také při silném zatížení tah/tlak o optimální těsnost uzavření, stejně tak jako o tepelnou a protihlukovou ochranu.

Přehled všech výhod:

  • tři střelky znesnadňují pokusy o vloupání díky jejich zpětnému tlaku
  • dvojnásobná kombinace otočných háků a střelek pro vysokou ochranu proti vloupání do třídy RC3
  • ochrana proti prohnutí dveří díky třem softlock-střelkám
  • silné přitažení dveří díky převodu v hlavní zámkové skříni
  • optimální těsný uzávěr, teplotní s protihlukovou ochranou
  • vhodné pro bytové dveře, domovní dveře a pro oblast objektů

Sklo

Sklo s povlaky, sklo kompletované do izolačních dvojskel, trojskel či do vrstvených skel zajištuje zesílenou ochranu před chladem (na základě odrazu tepla budovy směrem dovnitř) nebo teplem (odrazem slunečních paprsků směrem ven). Obvykle se tak děje oběma směry, a tak toto sklo plně přispívá k lepšímu řízení energie a ochraně životního prostředí. Tím, že uvedená skla nechávají všude proudit světlo, jsou zásadním přínosem na cestě k energeticky nulovým budovám.

Aktivní skla s variabilní světelnou prostupností přecházejí z průhledného do tmavého režimu pomocí pouhého elektrického impulsu. Světlo a teplo, které proniká do prostoru, je tak nepřetržitě modulováno, dle neustále se měnících potřeb a okamžité nálady.

Ve své tepelně tvrzené nebo vrstvené verzi zabraňuje bezpečnostní sklo zraněním a chrání majetek před vandalismem a vloupáním. Protipožární sklo chrání před ohněm tím, že dle svého složení po dobu 30 až 120 minut omezuje nebo zcela blokuje vyzařování tepla. Sklo s protihlukovou izolací chrání před škodlivým externím hlukem, a přispívá tak k duševní rovnováze a zdraví obyvatel.

Sklo krášlí fasády. Sluší interiérům, které prozáří, provětrá a dodá jim osobní ráz. Existují četné dekorativní možnosti, které v sobě snoubí estetické a funkční vlastnosti: zrcadla, lakovaná skla, skla s potiskem, matovaná, ornamentní, elektroluminiscenční, antireflexní, extra čirá skla…

Servis a služby

Naši technici jsou připraveni Vám pomoci před koupí, ale také kdykoli poté, až Vám budou dveře či okna sloužit. U nás je samozřejmostí:

odborná konzultace a pomoc s výběrem kvalitní montážní práce standardní i atypické nadrozměrných či speciálních prvků demontáži práce, zajištění likvidace odpadu, učednické začištění po výměně oken, dodávka a montáž doplňků, jako jsou např. interiérové a exteriérové parapetní desky, stínící prvky, … záruční i pozáruční servis odborné revize a posudky měření úniku tepla a měření vlhkosti opravy oken a dveří a údržba, jako např. seřízení, promazání, ošetření speciálním přípravkem, … Dále nabízíme pomoc a součinnost s vyřízením žádostí stran PAMÁTKOVÉ PÉČE a ZELENÁ ÚSPORÁM.

Inspirace a reference

Poptávka